Komponované pořady Jiřího Kráčalíka

MULTIMEDIÁLNÍ KOMPONOVANÉ POŘADY (ANOTACE KE VŠEM KOMPONOVANÝM POŘADŮM NALEZNETE NÍŽE)

Jiří Kráčalik ze svých cest expedice nafotil tisíce fotografií(archiv – 17000 fotografií) natáčel stovky hodin filmů a připravil řadu besed – komponovaných pořadů. Od roku 1980 pořádá v ČR a SR tyto besedy -  kde představuje široké veřejnosti své cesty, krajiny, život lidi …

CHARAKTER BESED

Jedná se o multimediální komponované pořady  - ucelený celek střihu (film, foto, hudba) doplněné slovem autora.  Po skončení pořadu je beseda na dotazy diváků. Program trvá cca 1,5-2h.

MÍSTA BESED

Kulturní domy, kluby, kina, divadla malých forem, knihovny, školy, restaurace-hotely…a další. ..celá ČR a SR

 

MULTIMEDIÁLNÍ KOMPONOVANÉ POŘADY V DRUHÉ POLOVINĚ ROKU 2018

ČTVRTEK 13. 9. V 18 HODIN - OSTRAVA - KOMORNÍ KLUB KZOJ - HIMALAYA EXPEDITION TREKING LANGTANG - ARMAGEDON

ČTVRTEK  20. 9. V 18 HODIN FRÝDLANT NAD OSTAVICÍ - KINO - EGYPT

ÚTERÝ 25. 9. V 19 HODIN FRENŠTÁT POD RADHOŠTĚM - DŮM KULTURY - EGYPT

STŘEDA 26. 9. V 19 HODIN OSTRAVA - DŮM KULTURY - EKVÁDOR - ANDY, AMAZONIE, GALAPÁGY

STŘEDA 3. 10. V 18 HODIN OSTRAVA - DŮM KNIHY KNIHCENTRUM - KŘEST KNIHY DRAMA PŘED OBJEKTIVEM

ÚTERÝ 9. 10. V 19 HODIN LANŠKROUN - MUSIC BAR FOREA - EKVÁDOR - ANDY, AMAZONIE, GALAPÁGY

ČTVRTEK 11. 10. V 18 HODIN FRÝDLANT NAD OSTRAVICÍ - KINO - VELEBIT ANEB PO STOPÁCH VINNETOUA

ÚTERÝ 16. 10. V 19 HODIN FRENŠTÁT POD RADHOŠTĚM - DŮM KULTURY - HIMALAYA EXPEDITION TREKING LANGTANG - ARMAGEDON

ČTVRTEK 25. 10. V 19 HODIN OSTRAVA - DŮM KULTURY - EGYPT

PONDĚLÍ 29. 10. KLADNO

PONDĚLÍ 12. 11. V 18 HODIN FRÝDLANT NAD OSTRAVICÍ - KINO - HIMALAYA EXPEDITION TREKING LANGTANG - ARMAGEDON

ÚTERÝ 13. 11. V 19 HODIN FRENŠTÁT POD RADHOŠTĚM - DŮM KULTURY - DALEKÁ CESTA NA SEVER

STŘEDA 14. 11. V 18 HODIN OSTRAVA-POLANKA - KINO RETROSTAR - MAGICKÝ TIEN SHAN (KYRGYZSTÁN)

ČTVRTEK 15. 11. V 18 HODIN CHVÁLKOVICE NA HANÉ - OBECNÍ ÚŘAD - MAGICKÝ TIEN SHAN (KYRGYZSTÁN)

PONDĚLÍ 19. 11. V 18 HODIN NOVÝ BYDŽOV - JIRÁSKOVO DIVADLO - HIMALAYA EXPEDITION TREKING LANGTANG - ARMAGEDON

ČTVRTEK 22. 11. V 18 HODIN SPÁLENÉ POŘÍČÍ - ZÁMEK - EKVÁDOR - ANDY, AMAZONIE, GALAPÁGY

PÁTEK 23. 11. V 19 HODIN PRAHA-RADOTÍN - KULTURNÍ DŮM U KORUNY- EKVÁDOR - ANDY, AMAZONIE, GALAPÁGY

ČTVRTEK 29. 11. V 19 HODIN OSTRAVA - DŮM KULTURY - TAJEMNÁ BRETAŇ

ČTVRTEK 6. 12. V 18 HODIN PRAHA - KINO LUCERNA - EKVÁDOR - ANDY, AMAZONIE, GALAPÁGY

PŘEHLED BESED – MULTIMEDIÁLNÍCH KOMPONOVANÝCH POŘADŮ (film, foto, hudba, slovo)

HIMALAYA EXPEDITION TREKING LANGTANG - ARMAGEDON

Nepál, Kathmandů s řadou unikátních památek. Budete svědky unikátního hinduistického obřadu v Dakshinkali - obětování zvířat, nebo pohřbívání lidí žehem na hranicích. V průběhu našeho pobytu došlo k ničivému zemětřesení a himalájská osada Langtang, kterou jsme pár dní předtím navštívili zmizela z mapy světa.


Galerie Himalaya

EKVÁDOR - ANDY, AMAZONIE, GALAPÁGY

Poeticky laděný pořad vás zavede do pozoruhodné tropické oblasti Ekvádoru. Vystoupíme na čtyřtisícové vrcholy And, budeme prostupovat amazonskou džunglí a plavit se v přírodním ráji světa, souostroví Galapágy. Nenechte si ujít návštěvu magického světa jižní Ameriky plného pravých indiánů.

 

ŠPICBERKY - ZEMĚ VĚČNÉHO LEDU

Treking v arktické oblasti. Brody přes potoky s třístupňovou vodou. Putování po ledovcích i arktické tundře. Poznání místní fauny a flóry. Seznámení s místní historií a současností v nejsevernější trvale obydlené části světa.
 


 

KOUZLO SVANETIE

Úchvatná scenérie jižního Kavkazu se známými horami jako Ušba (4710 m), Šchara (5193 m) vás bude provázet v tomto pořadu. Navštívíme středověké vesnice kouzelné Svanetie.
 SRÍ LANKA - OSTROV KRÁSY

Pojďme společně navštívit pozoruhodný ostrov v Indickém oceánu, který je pro mnohé ostrovem nejkrásnějším. Navštívíme úžasnou tropickou přírodu a divoká zvířata v místním safari. Prohlédneme si řadu budhistických památek. Setkáme se s místními domorodci třeba i na čajových plantážích. Navštívíme kouzelné smaragdové pobřeží tohoto ostrova.ACONCAGUA – BOJ O PŘEŽITÍ

Výstup na nejvyšší horu amerického kontinentu, takřka sedmitisícovou Aconcaguu, patří bezesporu k životním zážitkům. Naše expedice však při výstupu uvízla na pět dní ve výškách okolo 6000 m.n.m. v pověstném Viantu Blancu – ve vichřici, mrazu, sněžení.  Únik byl nemožný - začal boj o přežití.
 

 EXPEDICE 3700 KM NAMIBIÍ

Navštívíme pozoruhodnou zemi afrického kontinentu. Poušť Namib, skalnaté hory Spitzkoppe, kmen Himbů a safari Etosha.
 FANSKÉ HORY (TÁDŽIKISTÁN)

Pořad vás zavede do nejkrásnějších oblastí pětitisícového pohoří v Tádžikistánu. Setkání s místními lidmi žijícími v téměř středověkých vesnicích, flóra, fauna a úchvatná nedotčená příroda.
 


 

2700 KM THAJSKEM

V tomto pořadu navštívíte nejen pralesy s pijavicemi, ostrovy a budhistické chrámy nejen v Bangkoku, ale dozvíte se také něco o pozoruhodném životě domorodců.
 EXPEDICE KAMČATKA

Do pekla i ráje. Vulkány, ledovce, tajga, tundra, flora. Návštěva Petropavlovsk-Kamčatskij – Esso. Život domorodců na Kamčatce.
 DALEKÁ CESTA NA SEVER (NORSKO)

Norsko. Cestování středním a jižním Norskem, pohoří Rondane, Jotunheimen, Hardangervirda, nejvyšší vrchol Norska – Galdhopiggen, Trollstigen, vodopády, peřeje, flora, hl. město Oslo,…
 


 

KRÁSY IRSKA

Putování po zeleném ostrově vás jistě uchvátí. Příroda, flóra, památky nejen Irska, ale i jižní Anglie a Walesu, vás budou provázet tímto pořadem.
 KOUZLO BANÁTU

Navštívíme kouzelné a rázovité české vesnice jižního Rumunska v oblasti Banátu. Setkáme se s českými krajany, obhospodaříme políčka vesnic Svatá Helena, Gernik, Rovensko…
 


 

APUSENI –

PASTORÁLE RUMUNSKÉHO KRASU

Nejkrásnější a nejromantičtější pohoří Rumunska jsou bezesporu Apuseny – propasti, jeskyně, salaše, domorodci, flora…Cetatea Ponorului, Bortig, Radesi, ledová jeskyně Focul viu, Scarisoara,…
 


 

EXPEDICE URAL

Treking v divoké přírodě středního a severního Uralu.  Putování tajgou i tundrou, flóra, fauna a domorodci v odlehlých oblastech Ruska.
 


 

JULSKÉ ALPY...

KDE BŮH ZANECHAL SVÉ SRDCE

Slovinsko se může pyšnit jedněmi z nejkrásnějších vápencových Alp; výhodou je přitom blízká dostupnost z ČR. Vystoupáte na překrásný vrchol Špik, ocitnete se na nejkrásnějším místě Sleme a vykoupete se v Bohinjském jezeře. Nebude chybět krátká návštěva největšího muzea 1. světové války.
 


 

DOLOMITY

Jedny z nejkrásnějších hor alpského systému. Dostaneme se k atraktivnímu masivu Tre Cime di Lavaredo, vystoupíme na třítisícovku Piz Boe v masívu Gruppo del Sella, nebo navštívíme známou oblast San Martino di Castrozza atd.
 


 

NEJZNÁMĚJŠÍ VRCHOLY ALP

 V tomto pořadu vystoupíme na několik nejatraktivnějších a nejvyšších vrcholů Alp jako např. Mont Blanc, Matterhorn, Grossglockner, Wildspitze, Grossvenediger, Gran Paradiso, Breithorn, Sella, Tofana, Monte Cristallo a další.
 


 EXPEDICE KAVKAZ

Kavkaz patří k nekrásnějším pohořím přední Asie. Navštívíme oblasti centrálního Kavkazu Prielbruse a Dombaje. Vystoupíme na řadu tří a čtyřtisícovek včetně nejvyšší hory Elbrus 5 644 m. Flora, fauna,…VELEBIT

ANEB PO STOPÁCH VINNETOUA

Pořad vás zavede do nejkrásnější oblasti chorvatského vápencového pohoří Velebit. NavštívíBte ta nejatraktivnější místa, kde se natáčely různé scény z jednotlivých dílů populárního filmu Vinnetou.
 


 

BENÁTSKÉ OBRÁZKY

Podíváme se na ty nejcennější památky Benátek, chrámy, muzea, Dóžecí palác, Ponte Rialto, San Marco. Přičichneme k historii, malířství, sochařství, projedeme se i na gondole po kanálech Benátek.
 ŘÍMSKÉ OBRÁZKY

Seznámíme se s nejcennějšími památkami Říma a Vatikánu – nejznámější náměstí a fontány…např. Španělské schody, Fontána Di Trevi, Forum Romanum, Koloseum, Vatikán, chrám sv. Petra, Vatikánská muzea, Sixtinská kaple…Navíc se podíváme do NEAPOLE, na VESUV a do POMPEJÍ.
 


 

LONDÝNSKÉ OBRÁZKY

Procházka Londýnem s nezapomenutelnou atmosférou hlavního města Velké Británie. Navštívíme nejznámější památky Tower Bridge, Buckinghamský palác, Big Ben, Národní galerie atd.
 

 

PAŘÍŽSKÉ OBRÁZKY

 Procházka nejznámějšími kulturními a historickými místy kouzelné Paříže.
  


 

TAJEMNÁ BRETAŇ

V tomto komponovaném pořadu objevíte nejzápadnější mys Francie. Objevíte Bretaň. Tichou, tajemnou, plnou legend, kouzelnou. Budete uneseni smaragdovým pobřežím, rozlehlými útesy, vřesovišti i duchem megalitických staveb. Navštívíte středověká romantická městečka s hrázděnými domy i majestátné katedrály. Cestopisný multimediální komponovaný pořad Jiřího Kráčalíka.
 


 

MAGICKÝ TIEN SHAN (KYRGYZSTÁN)

Kyrgyzstán je víc než pozoruhodnou hornatou zemí. Budeme trekovat v úžasné velehorské nedotčené přírodě asijského pohoří Tien Shan. Setkání s domorodci. Jezera, skalní oblasti, ledovce, pastviny, ledovcové řeky.
 


 

MONTAŠ, ANEB DO JULSKÝCH ALP Z ITÁLIE

Úchvatná oblast Julských Alp, která je mnohdy opomíjena. Julské Alpy se totiž nenachází jen ve Slovinsku, ale i v Itálii. Projdeme se mezi dramaticky rozeklanými vápencovými štíty, ale nebudou chybět ani fotogenická  alpská pastorále podhůří Alp. Cestopisný komponovaný pořad Jiřího Kráčalíka (film, foto, hudba, beseda).

 Mt. KEŇA (5199 M)

Výstup na druhou nejvyšší horu afrického kontinentu a nejkrásnější horu Afriky. Navštívíme safari Nakuru a Masai Mara. Setkáte se s místními kmeny Masajů a budete i šnorchlovat v Indickém oceánu.
 

Egypt

Většina lidí do Egypta cestuje s cestovní kanceláří, často "all-inclusive" k moři. Poznejme však také prastarou Egyptskou historii a úžasný podmořský svět.